Братски састанак свештенства намесништва трстеничког

Објављено 22.03.2023
У Крстопоклону недељу Његово Преосвештенство Епископ крушевачки г. Давид началствовао је светом архијерејском литургијом у цркви посвећеној Живоначалној Тројици у Омашници.

Саслуживали су архимандрит Василије (Костић), протојереји-ставрофори Милосав Егерић и Радивоје Пајић, протојереј Владимир Трошић, јереј Мирољуб Симеуновић и ђакони Ненад Матић и Давид Јанић. Благољепију богослужења допринело је и чтецирање Марка Цветковића, Дејана Марковића и Василија Ђурића као и појање ђакона Ђорђа Којића.

Верни народ окупљен око свога Епископа био је поучен богонадахнутом беседом Његовог Преосвештенства која је додатно обогаћена читањем текста 6. песме канона у којој је сажет богословско-догматски карактер недеље посвећене поклоњењу Часном Крсту.

Повод за сабрање у Тројичној цркви био је и братски састанак свештенства архијерејског намесништва трстеничког као и савршавање свете тајне исповести свештенослужитеља олтара Божјих подручног намесништва. Овогодишња тема коју је обрадио парох омашнички Стефан Миладиновић била је „Смирење кроз искушење“.

Извор: Епархија крушевачка

 

Више из категорије