Напад на цркву Светог Пантелејмона у Призрену

Објављено 19.04.2023
Епархија рашко-призренска извештава да су у ноћи између Васкршњег понедељка и Васкршњег уторка, 17/18. априла 2023. године, непозната лица бацила молотовљев коктел на цркву Светог Пантелејмона у призренском насељу Поткаљаја.

Ватра је угашена на време захваљујући случајном пролазнику. Црква је обновљена 1937. године и потиче из Средњег века. Црква је била запаљена у мартовском погрому 2004. године након чега је обновљена. Напад на цркву је пријављен косовској полицији и мисији ОЕБС-а на Косову и Метохији.

Епархија рашко-призренска најоштрије осуђује најновији напад на цркву Светог Пантелејмона у Призрену и то у време васкршњих празника. Напад на цркву, која је већ запаљена у нередима у току мартовског погрома 2004. године, када су у току једног дана запаљене све српске православне средњовековне цркве у Призрену, показује да баштина Српске Православне Цркве на Косову и Метохији није безбедна и да има још оних који желе да униште хришћанско православно наслеђе на Косову и метохији. Епархија очекује од косовске полиције да пронађе починитеље најновијег напада.

Извор: Епархија рашко-призренска

 

Више из категорије