Бадњи дан у манастиру Ораховици
Навечерје празника Рождества Христовог, Бадњидан, молитвено је прослављен 6. јануара 2021. године у свим храмовима Епископије славонске. С верним народом и братством свештене обитељи манастира Ораховице, уз саслужење архимандрита Павла (Радусиновића), игумана манастира, и ђакона Милана Јовића, свету архијерејску Литургију у параклису Свете Анастасије Узорешитељнице служио је Његово Преосвештенство Владика славонски г. Јован.
Након причешћа Светим Даровима у којима су удео узели сви присутни, по свршетку свете Литургије, Преосвештени Владика обавио је освештање и налагање бадњака.
Извор: Епархија славонска
Најновије вести
26.06.2026 03:46
Слава крипте храма Светог Саве на Врачару
25.06.2026 15:16
Патријарх Порфирије честитао имендан Митрополиту Онуфрију
25.06.2026 09:28
Бесплатно летовање за вишедетне породице и самохране родитеље
25.06.2026 09:26
