Архијерејска Литургија у храму Светог Димитрија у Сушици
Његово Преосвештенство Епископ шумадијски г. Јован служио је 6. јула 2021. године, на празник Свете мученице Агрипине, свету архијерејску Литургију у храму Светог великомученика Димитрија у Сушици.
Саслуживали су старешина храма протонамесник Александар Сенић, јереј Марко Вуксановић, јереј Урош Костић и ђакон Саша Павловић. Чтецирао је Владан Степовић, док су за певницом појали Марко Стевановић, Страхиња Савковић и Никола Ђурица.
Преосвећени Владика Јован се после читања Јеванђеља по Матеју обратио беседом верном народу.
Извор: Епархија шумадијска
Најновије вести
21.06.2026 10:43
Каква нам је вера, такав нам је и живот
21.06.2026 07:33
Сабор вероучитеља Архиепископије београдско-карловачке
19.06.2026 23:48
