Слава храма Свете Марине у Горњој Сабанти
У петак, 30. јула 2021. године, када Црква обележава блажену успомену на Свету великомученицу Марину, у народу познату и као Огњену Марију, верни народ парохије горњосабаначке се окупио око свога Епископа да молитвено заблагодари Богу на светој Литургији.
Његовом Преосвештенсту Епископу шумадијском г. Јовану су саслуживали архијерејски намесник левачки протојереј-ставрофор Милић Марковић, јереј Слободан Савковић, јереј Бојан Стојадиновић, јереј Александар Јаћимовић, јереј Борис Милосављевић, јереј Горан Јовановић, јерођакон Василије (Старовлах) и јерођакон Јован (Прокин).
Певницу је водила и Богоумилним гласом одговарала мати Тавита, игуманија манастира Липар са својим сестринством.
Извор: Епархија шумадијска
Најновије вести
21.06.2026 10:43
Каква нам је вера, такав нам је и живот
21.06.2026 07:33
Сабор вероучитеља Архиепископије београдско-карловачке
19.06.2026 23:48
