Нови посленици на Њиви Господњој у Епархији будимљанско-никшићкој

Објављено 22.06.2026
Високопреосвећени Митрополит будимљанско-никшићки Методије је служио 20. јуна 2026. године свету Литургију у Саборном храму Светог Василија Острошког у Никшићу, уз саслужење свештеника из више епархија Српске Православне Цркве и појање хора Преподобное мати Ангелине Српске.

У току богослужења митрополит Методије је рукоположио ђакона Радоја Вишњевца у чин свештеника, као и г. Огњена Тешановића у чин ђакона. Надахнуто слово по читању светог Јеванђеља произнео је архимандрит Петар, игуман манастира Пиносава у Епархији шумадијској.

Извор: Епархија будимљанско-никшићка


 

 

Више из категорије