Нови посленици на Њиви Господњој у Епархији будимљанско-никшићкој
Високопреосвећени Митрополит будимљанско-никшићки Методије је служио 20. јуна 2026. године свету Литургију у Саборном храму Светог Василија Острошког у Никшићу, уз саслужење свештеника из више епархија Српске Православне Цркве и појање хора Преподобное мати Ангелине Српске.
У току богослужења митрополит Методије је рукоположио ђакона Радоја Вишњевца у чин свештеника, као и г. Огњена Тешановића у чин ђакона. Надахнуто слово по читању светог Јеванђеља произнео је архимандрит Петар, игуман манастира Пиносава у Епархији шумадијској.
Извор: Епархија будимљанско-никшићка
У току богослужења митрополит Методије је рукоположио ђакона Радоја Вишњевца у чин свештеника, као и г. Огњена Тешановића у чин ђакона. Надахнуто слово по читању светог Јеванђеља произнео је архимандрит Петар, игуман манастира Пиносава у Епархији шумадијској.
Извор: Епархија будимљанско-никшићка
Најновије вести
22.06.2026 12:12
Епископ Јеротеј посетио Мачвански Причиновић
22.06.2026 09:01
Вероучитељи сеју семе речи Божје у душама деце
22.06.2026 08:52
