Празник Сабора свих светих Британских острва у Лондону

Објављено 01.07.2026
У трећу недељу по Духовима посвећену Сабору свих светих Британских острва, Његово Преосвештенство Епископ лондонски и великобританско-ирски г. Нектарије је служио свету Литургију у Саборном храму Светог Саве у Лондону, уз саслужење епархијских свештенослужитеља.

Јеванђељско зачало сабраном верном народу је, по благослову владике Нектарија, тумачио протојереј-ставрофор Горан Спаић, а Преосвећени се поучним словом обратио верном народу по отпусту свете Литургије. Владика је нагласио да је хришћанин призван на будност и духовну пажњу, као и да се нарочито у данима поста треба чувати маловерја и различитих искушења која тада бивају снажнија. Владика је позвао верни народ да своје поверење непрестано полаже у Господа, који „зна шта нам треба пре него што заиштемо од Њега“.

После светог богослужења, празнично заједничарење настављено је у великој црквеној сали Саборне цркве Светог Саве, у братском разговору и радости заједничког сабрања.

Извор: Епархија британско-ирска


 

 

Више из категорије